top of page
  • ryhnclkblk

Görsel Marka Tasarımı Nedir?Görsel Marka Tasarımı, markaların hikayesini ve amacını yansıtan görsel kimliklerini tasarladığımız ve bu markaların online & offline mecralarda en etkileyici şekilde yansıtılmasını sağladığımız bir markalaşma yolculuğudur.

Markaların hikayesinin marka kimliğine uygun olacak şekilde hem mekanın ruhuna hem de sosyal medyaya yansıtılması günümüzde bizleri ön plana çıkaran, diğerlerinden ayıran en güçlü adımdır.


Anlamı ve amacı olan girişimci markaların farklılıklarını, değerlerini, tutkularını, hayalleri ve heyecanı olan girişimci marka sahipleri ile beraber işin mutfağına girerek, markalama yöntemleri, güçlü sorular ve hikaye anlatıcılığı araçlarını kullandığım süreçte kendilerinin marka hikayesini tasarlayıp, somutlaştırıp görselleştiriyorum. Sen tutkularını gerçekleştirirken senin için en faydalı olan yolları inceliyorum. Bir çok seçeneğin arasında senin bir bütünün olacak o marka hikayesini ve kimliğini oluşturuyorum. Görsel Marka Tasarımı, zihninde canlanan, hep içinden gelen o işe başlarken hikayeni en anlamlı şekilde anlatmanı, onu parlatmanı ve yaptığın işleri daha anlamlı hale getirirken hedef kitlenle de daha güçlü bir bağ kurmanı sağlıyor.


Her doğumun biraz stresli olduğunu kabul ediyorum ama ben bu süreci en keyif aldığımız heyecanlı anılara dönüştürmeyi tercih ediyorum. Bu süreçte, beraber bir şeyler üretirken, keşfederken yaşadığımız heyecanı paylaşıp birbirimizden cesaret aldığımız, inanç duyduğumuz bir deneyime dönüştürmek ve sonucunda hayallerimizi gerçekleştirmiş olmak en büyük tutkum. Kendilerini gerçekleştiren ve hikayelerini görünür kılan kişilerin daha çok olmasını, iş değil aşk yapmalarını istiyorum. Ben bu yolculuğa çıkmaya karar verdiğimde bana mutluluk veren deneyimlerimin bir arada olduğu o işe başladığımı, artık iş değil aşk yapacağımı biliyordum ve bu benim en büyük motivasyonum oldu. Bu yüzden kimse mutsuz olduğu döngüde “Nasıl olur ki?” korkusu ile devam etmesin, içindeki anlam dolu hayallerini gerçekleştirsin dileği ile devam ediyorum.


Peki amaçlarını ve hayallerini, benzersiz değer önerisi ve farklılıkları ile ortaya koyan markalar olursak ne mi olur?

- Stratejik ve planlı bir şekilde büyürüz.

- İnsanlar yaptığımız işler ile bağ kurar ve uzun soluklu iş birlikleri gerçekleştiririz.

- Çalışma alanımızda diğer rakiplerimiz arasında benzersiz bir şekilde konumlanırız.


Yaptığınız işlerde parmak izlerimizi bırakırsak insanlar o izleri takip ederek bizi bulabilirler. Bizi tanıyabilir, anlayabilir ve bizimle bağ kurmak isteyebilirler. Sen de dünyaya yaptığın işler ile kendi parmak izini bırakmak istersen markalaşma yöntemleri ve hikaye anlatıcılığını içinde barından Görsel Marka Tasarımı ile bu süreci daha verimli geçirebilirsin.


Senin hayalini kurduğun o resim gerçekleşince başarmış olacağız! Kendi resmini çizmek ister misin?

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page