top of page

SORULARINIZ MI VAR?

Sıkça Sorulan Sorularla İlgili Cevaplar Aşağıda

1.     Görsel Marka Tasarımı üzerine Marka Danışmanlığı nedir? Süreç nasıl ilerliyor?

 

Görsel Marka Tasarımı, sizin hayalleriniz ve tutkularınızdan ortaya çıkan amacı ve anlamı olan hikayeleri, fikirleri profesyonel ve stratejik bir şekilde somutlaştırdığımız, tasarladığımız ve görselleştirdiğimiz bir marka danışmanlığı modeli.

Marka danışmanlığı sürecim boyunca seninle birlikte işin mutfağına girip senin ve markanın değerlerlerine uygun anlamı ve amacı olan bir marka kimlik çalışması ve hikaye anlatımı yapıyorum.

 

Marka Keşfi ile başlayan bu süreç bir markanın hikayesini anlatabileceği tüm detayları oluşturmak üzerine kurulu. Online&Offline mecralarda yansıttığı görünümü tasarladığımız Marka Tutumu süreci ve markamızın yaşatmak istediği hisleri, işbirlikleri sürecini, 360 derece konumlandırmasını analiz ettiğimiz Marka Deneyimi süreci ile devam ediyor.

 

2. Marka Keşfi - Marka Tutumu -  Marka Deneyimi süreci neleri kapsıyor? Birbiri ile bağlantısı nedir? Ve Birbirinden ayrı nasıl işler?

 

Her markanın kendine özgü, otantik bir kimliği vardır ve Marka Keşfi adımında markamızın benzersiz değer önerilerini, farklılıklarını ve güçlü yanlarını ortaya çıkararak hikayesini yazıyoruz. Marka Keşfi sırasında markanızın tamamen size ait olması adına önce sizin değerlerinizi, benzersiz yönlerinizi keşfediyoruz. Marka Tutumu adımında ise ortaya çıkan hikayemize uygun bir kimlik yaratma sürecine geçiyoruz. Markamızın belirlediğimiz logo & iletişim dili & iletişim stratejileri çalışmaları ile tüm mecralarda bir bütün halinde davranmasını ve görünmesini sağlıyoruz.

Son aşamada ortaya çıkardığımız bu dünya da neler hissediyoruz ve hedef kitlemizin nasıl hissetmesini istiyoruz sorularına cevap bulup bunlara yönelik Marka Deneyimi projelerini planlıyoruz.

 

Burada senin neye ihtiyacın olduğu aslında senin hangi aşamada olduğun çok önemli henüz tohumlarını atacağımız bir marka fikrin var ise Marka Keşfi ile başlayıp tüm süreci yaşamak çok daha sağlıklı olacaktır. Bunun yanında hali hazırda faaliyete geçmiş fakat tam olarak hikayesini anlatamadığımız ve kimliğini oluşturamadığımız bir markamız varsa  ya da bir kimliğe sahip ama müşteriler ile istediğimiz bağı kuramıyorsak diğer adımlardan faydalanmak bir seçenek olacaktır.

İstek ve ihtiyaçlarını konuştuğumuz ücretsiz keşif görüşmeleri ile senin tam olarak hangi adımda olduğunu ve neler yapabileceğimizi konuşabiliriz.

 

 

3. Görsel Marka Tasarımı’nın diğer marka danışmanlık hizmetlerinden farkı nedir?

 

Görsel Marka Tasarımı modelinde diğer ajans süreçlerinden farklı olarak beraber işin mutfağına giriyoruz. Her marka hikayesi biricik ve size ait olduğu için bu süreci beraber üretmenin heyecanına, keyfine birlikte vardığımız bir model olmasını istedim.

 

Haftalık 1-1 görüşmeler ve co-active çalışma yöntemi ile ilerleyen marka danışmanlık hizmetim sayesinde kendi markanızı nasıl daha güçlü hale getirebileceğinizi ve bunu sürdürülebilir kılacağınızı öğrenmiş olacaksınız.

 

4. Marka danışmanlığında “işin mutfağına birlikte girmenin” önemi nedir?

 

Yeni başladığınız yolculuğunuzun başlangıçların stres verici hislerinden uzak, kendinizi ve markanızı bir belirsizliğe ve başkasının zihnindeki o hayal dünyasına bırakmadığınız, bunun yerine hem bir uzmanla çalışmanın rahatlığını hem de her sürecine hakim olduğunuz ve içinizden gelen o ses ile ilerlemenin verdiği aitlik hissinin bir arada olduğu bir anı olarak kalmasını istiyorum.

 

Tamamen sizin parmak izlerinizden oluşan o resmi çizdiğimiz bir süreç olan Görsel Marka Tasarımı sonunda sen markanın değerlerine, hikayesine, farklılıklarına ve yarattığını faydalara hakim olan bir girişimci olacaksın. Aynı zamanda tamamen seni yansıtan bakınca bu marka senin ellerinden çıkmış ve sana ait seslerini duyduğun bir markaya sahip olacaksın.

 

 

5. Neden benimle çalışmalısın? 

 

Ben bu yolculuğa çıkmaya karar verdiğim zaman bana mutluluk veren deneyimlerimin bir arada olduğu o işe başladığımı artık iş değil aşk yapacağımı biliyordum ve bu benim en büyük motivasyonum oldu. Bu yüzden kimse mutsuz olduğu döngüde “Nasıl olur ki?” korkusu ile devam etmesin, içindeki anlam dolu hayallerini gerçekleştirsin dileği ile devam ediyorum. Sen de bu sürecini biz profesyonel ile gerçekleştirirsen başlangıçların heyecanını yaşar, kendine olan inancın ve özgüvenin daha yüksek olur.

 

Girişimci markaların benimle çalışırken kendilerini güvende hissetmesini, inandıkları şeylerin peşinden heyecanla gitmeye cesaret dolu olmasını istiyorum. Kendilerini gerçekleştiren ve hikayelerini görünür kılan kişilerin daha çok olmasını, iş değil aşk yapmalarını istiyorum.

 

Geniş bakış açım ile birlikte insanlar tutkularını gerçekleştirirken onlar için en faydalı olan yolları inceliyorum. Bir çok seçeneğin arasında sizlerin bir bütünü olacak o marka hikayesini ve kimliğini oluşturuyorum.

bottom of page